Kodanikuks olemise ABC
Kui soovid kodanikuna midagi muuta või kaasa rääkida – kas pöördud presidendi, Riigikogu või kohaliku omavalitsuse poole?
Kuidas targalt osaleda ühiskondlike otsuste tegemisel?
Mis on erinevate demokraatlike institutsioonide roll Eestis?
Kuidas mitte minna kaasa demagoogiaga?
Kohtumiste sisu
Kogukonnaringi kohtumiste sisu:
Kuidas mõjutab meie elu Euroopa Liit?
Eesti on osa Euroopa Liidust, Schengeni viisaruumist, NATOst. Mida see meile annab ja mida meilt võtab? Mis rolli meie elanike jaoks mängivad rahvusvahelised kuuluvused ja kuidas hea kodanikuna neisse panustada saan?
22. november
Kodanik kui kogukonna liige
Mis ühingud, mis valdkondades ja mis hoobadega saavad meie heaolu mõjutada? Kuidas iga inimene ise saab hea kodanikuna osaleda ja panustada kodanikuühiskonda? Mida saan teha annetades ja kuhu võiks vabatahtlikuna kaasa lüüa? Kust tean, mis vajadused kogukonnas on? Mis on kestlik eluviis (areng) ja kuidas vastutustundliku kodanikuna saan sellesse panustada? Üks konkreetne kohalik või riiklik väljakutse. Kuidas mina hea kodanikuna saan aidata ühiskondlikke väljakutseid lahendada?
29. november
06. detsember
Meedia ja selle mõju
Kuidas jõuab minuni info maailmas, Euroopas, riigis ja kohalikus omavalitsuses toimuvast? Kuidas tean, millist infot usaldada ja kuidas tean, milline on info mõju mulle? Sotsiaalmeedia usaldusväärsus ja allikakriitilisus. Kokkuvõte kogukonnaringis räägitust, püstitatud probleemidest ja pakutud lahendustest.
Maht: 16 ak. tundi
Aeg: 08.11, 15.11. 22.11, 29.11, 06.12
Kell: 17:30-20:00
Koht: Aia 2, II korrus, JAEK koolituste ruum
Osalustasu: TASUTA
Kogukonnaringi eestvedaja: Janek Varblas
Projekti “Kodanikuks olemise ABC” rahastab Norra @Aktiivsete Kodanike Fond, mida vahendab @Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga (@hea kodanik).
Registreeri kursusele